Podcinanie końcówek – jak często to robić?

Częstotliwość podcinania końcówek to kwestia wzbudzające ogromne zainteresowanie chyba wśród wszystkich kobiet. Każdej z nas zależy na pięknej i przede wszystkim zdrowo wyglądającej fryzurze, stąd też do zabiegów pielęgnacyjnych przykładamy tak dużą wagę.

Po co podcinać końcówki?

Najczęściej można się zetknąć ze stwierdzeniem, iż końcówki należy podcinać co 4-6 tygodni. Jednakże w praktyce jest to sprawa indywidualna, ponieważ wiele zależy od tego, w jakiej kondycji są włosy. W tym miejscu warto wyjaśnić, co dokładnie ta czynność ma na celu. Wbrew powszechnie panującej opinii nie chodzi wcale o przyśpieszenie wzrostu włosów, albowiem podcinanie końcówek ma się do tego nijak. Zabieg ten – wykonywany oczywiście w porządnym, sprawdzonym salonie fryzjerskim – zapobiega uszkodzeniom i rozdwajaniu się włosów, co w rezultacie przekłada się na poprawę ich kondycji. Jeżeli ktoś ma problem z rozdwajającymi się końcówkami, nawet najlepsze kosmetyki mu nie pomogą, gdyż stanowią one tylko doraźne rozwiązanie. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście jest również rodzaj preferowanej fryzury oraz długość włosów – np. ryzyko rozdwajania końcówek jest znacznie większe w przypadku rozpuszczonych do ramion włosów aniżeli krótkiej czupryny.

Kiedy końcówki wymagają natychmiastowego cięcia?

Są sytuacje, kiedy podcięcie włosów jest wymagane w trybie wręcz natychmiastowym. Dzieje się tak wówczas, gdy:

– końcówki są rozdwojone,

– włosy są zniszczone np. wskutek rozjaśniania czy zbyt częstego farbowania,

– końcówki są bardzo delikatne i przerzedzone,

– włosy nie były skracane już od dłuższego czasu, przez co nie chcą się ładnie układać, a fryzura prezentuje się bezkształtnie.

Na kondycję włosów masz realny wpływ!

Aby ocenić, z jaką częstotliwością odwiedzać fryzjera, trzeba po prostu obserwować własne włosy.

Włosy – a więc również i ich końcówki – będą w dobrej formie, jeśli będziemy przykładać należytą wagę do kilku istotnych kwestii:

– o wspaniałej fryzurze możemy zapomnieć, jeżeli źle się odżywiamy – zdrowa i prawidłowo zbilansowana dieta to absolutna podstawa,

– wskazane jest unikanie zabiegów, w trakcie których włosy są poddawane działaniu wysokich temperatur,

– kosmetyki powinny być dopasowane do konkretnych włosów i ich potrzeb.