Jak samodzielnie uzyskać piękne loki?

Wspaniałe włosy naturalnie układające się w piękne loki to dar, którym obdarzonych jest niewiele kobiet. Większość pań pragnących zachwycać taką fryzurą musi radzić sobie w inny sposób – dobra wiadomość brzmi, iż są na to powszechnie dostępne sposoby. Co więcej, burzę loków można uzyskać bez trwałej w domowym zaciszu. 

Pielęgnacja to podstawa

Kwestią, którą należy poruszyć w pierwszej kolejności, jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Warto pamiętać o tym, iż wszelakie zabiegi upiększające nie odbijają się zbyt dobrze na ich kondycji, dlatego też nieustannie trzeba zapewniać im odpowiednią ochronę – nie tylko przed kręceniem. Nawet najbardziej misternie i starannie wykonane loki nie będą olśniewać, jeżeli włosy są w złej formie. Oczywiście i na okoliczność kręcenia nieodzowne jest podjęcie pewnych działań zabezpieczających – zwłaszcza gdy użyte do tego celu zostaną urządzenia elektryczne bądź gdy włosy będą kręcone na mokro.

Lokówka

Lokówka to bardzo skuteczny i wygodny sposób na piękne i – co najważniejsze – trwałe loki. Powstają wskutek działania na włosy wysoką temperaturą. Finalny wygląd fryzury jest uzależniony od zastosowanej lokówki, a mówiąc precyzyjniej – od jej kształtu i grubości. W tym przypadku nieodzowne jest sięgnięcie po specjalny kosmetyk termoochronny. Trzeba także uważać, by nie przesadzić z temperaturą.

Wałki i papiloty

Wałki i papiloty to kolejna dobrze znana metoda pozwalająca samodzielnie kręcić włosy. W zależności od tego, jaki rezultat chce się uzyskać, należy dobrać je pod kątem grubości. Zasada jest taka, że im grubsze wałki, tym słabszy skręt loków. Nie bez znaczenia jest tu także czas kręcenia – krótszy przekłada się na bardziej naturalny efekt.

Termoloki

Z termoloków korzysta się na tej samej zasadzie, co ze zwykłych wałków. Różnica jest jednak taka, że przed użyciem podgrzewa się je elektrycznie – służy do tego specjalny pojemnik. Ponadto na włosy trzeba nanieść termoochronny preparat. Plusem termoloków jest to, że wystarczy zaledwie kwadrans, by cieszyć się upragnioną fryzurą.

Zwijanie włosów w ślimaczki

Zwijanie włosów w ślimaczki to też sposób na loki, ale znacznie bardziej czasochłonny niż te opisane powyżej. Włosy powinny być wilgotne, wtedy łatwiej się zwijają. Zalecane jest, by schły naturalnie – z takimi ślimaczkami można np. pójść spać. Po wyschnięciu włosów wystarczy delikatnie rozwinąć pasma. Metoda ta najlepiej sprawdza się na dłuższych włosach.