Jak dbać o cienkie włosy latem?

Lato kojarzy się głównie z urlopami, beztroską i wypoczynkiem. Należy jednak pamiętać o tym, iż dla włosów jest to szczególnie trudny okres – w szczególności dla tych cienkich, które na co dzień przysparzają właścicielkom mnóstwo problemów.

Właściwa pielęgnacja nie tylko latem

Utrzymanie cienkich włosów w dobrej kondycji jest sporym wyzwaniem. Bardzo ważną rolę w tym kontekście odgrywa cięcie – naprawdę warto zainwestować w dobrego fryzjera, mając przy tym na uwadze, iż przy cienkich włosach wskazane są krótkie fryzury. Nie bez znaczenia jest również dobór odpowiednich kosmetyków, które z jednej strony dodadzą objętości oraz uczynią włosy bardziej sprężystymi i podatnymi na układanie, a z drugiej nie będą ich obciążać i przesuszać. W drogeriach i aptekach dostępna jest cała gama kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów cienkich, aczkolwiek w kwestii tej nie zaszkodzi skonsultować się ze specjalistą.

Dobre kosmetyki na lato

Wraz z nadejściem lata i wysokich temperatur pojawia się więcej kłopotów, ponieważ promienie słoneczne negatywnie wpływają na stan włosów, czyniąc je bardziej podatnymi na wypadanie i łamanie się. Przesuszają się i tracą blask, ciężko je rozczesać. Podstawową sprawą jest zapewnienie im stosownej ochrony. Nie wystarczą zatem zwykłe kosmetyki do włosów cienkich – muszą one dodatkowo posiadać filtry oraz składniki o właściwościach nawilżających, regenerujących i odżywczych. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów z tej samej linii, gdyż to zwiększa ich skuteczność i efektywność działania.

O czym jeszcze pamiętać?

Oprócz tego właścicielki cienkich włosów powinny latem wziąć sobie do serca poniższe wskazówki:

– mokrych włosów nie wolno suszyć bezpośrednio na słońcu,

– noszenie kapelusza z szerokim rondem jest nie tylko modne, ale też zabezpiecza włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV,

– po kąpieli w słonej wodzie włosy trzeba koniecznie dokładnie wypłukać, np. niegazowaną wodą mineralną,

– latem cienkie włosy bardziej niż zwykle potrzebują regeneracyjnych masek,

– w ciągu dnia warto mieć przy sobie specjalną mgiełkę nawilżającą do włosów,

– latem włosy potrzebują intensywniejszego oczyszczenia,

– lato to nie jest najlepszy czas na farbowanie włosów.